Juuste väljalangemise ravi

Juuste väljalangemist esineb nii meestel kui naistel, kuid mida esineb siiski selgelt enam keskealistel meesterahvastel. Juuste väljalangemise 3 tähtsaimat põhjust on pärilikkus, hormoonid ja vanus. Juuste hõrenemine on üldiselt pidev protsess. Levinuim põhjus on androgeenne juustekadu, mis on seotud meeshormoonidega. Teatud määral on androgeenset juustekadu ka naistel.

Mitmete ravimite kõrvaltoimeks on juuste väljalangemine. Nendeks on näiteks A-vitamiini liigtarvitamine, epilepsia- ja psühhiaatrilised ravimid, kemoteraapia ravimid, rasestumisvastased vahendid ja verevedeldajad (Marevan).

Juuste väljalangemist esineb väga mitmete haiguste korral, nende hulgas kilpnäärme liig-ja alatalitlus, raua-ja tsingi puudus, kõrvalkilpnäärme alatalitlus, kiiritusravi, alatoitumus ja vähihaigused. Juuste väljalangemine on viimaste korral eriti väljendunud. Kiirelt alanud rohke juustekadu võib olla põhjustatud ägedast põletikust, tugevast stressist või sünnitusest, nende möödumise korral kasvavad juuksed tavaliselt ise tagasi.

Arsti poole tasub probleemiga pöörduda võimalikult kiiresti, kuna parimad tulemused saadakse kui raviga alustada varases juuste väljalangemise perioodis. Esmalt kontrollitakse organismi üldtalitlust, välistatakse haiguslik põhjus ning ravitakse võimalikud peanaha haigused. Teatud juhtudel on võimalik kasutada arsti poolt välja kirjutatavaid ravimeid.

Dermamed kliinikus kasutatakse ravimitele lisaks juustele ja peanahale mõeldud mesoteraapiat, mis on kiirelt kogu maailmas tõusnud väga soositud protseduuriks.

Juuste mesoteraapia on valutu protseduur oma juuste loomulikuks tugevdamiseks, juuksekasvu kiirendamiseks ja taastamiseks ning peanaha seisundi parandamiseks. Mesoteraapia sobib nii meestele kui naistele ning protseduuril ei ole hormonaalselt mõjuvatele ravimitele omaseid kõrvaltoimeid. Dermamed kliinikus kasutatakse spetsiaalset mesoteraapia nõelmasinat, mis teeb protseduuri valutuks ja meeldivaks. Lisaks mesoteraapiale on meie kliinikus saadaval erinevad bioaktiivseid peptiide sisaldavad juuste kasvu tugevdavaid ja peanaha seisundit parandavaid lahuseid ja juuksehooldusvahendeid.