TCA ja kombineeritud koorimised

Triklooräädikahappega (TCA) tehtavaid koorimisprotseduuri mõju sõltub kasutatava lahuse tugevusest. Nõrga lahusega saavutatakse pooride ahenemist, kerget naha pinguldamist ja nahatooni ühtlustumist. Pindmine ja kerge keemiline koorimine põhjustab vaid kerget naha ketendamist ja kuivust ega vaja haiguspuhkust.

Tugevama naha lõtvumise ja akne- ja tuulerõugearmide raviks kasutatakse tugevamaid lahuseid, mis vajavad naha uuenemise perioodiks ravimeid ja umbes 2-nädalast kodust paranemisperioodi. Pärast tugevamaid happekoorimisi tuleb kasutada hoolikalt kõrge kaitsefaktoriga päikesekaitset – SPF50 poole aasta vältel.

Tugevad keemilised koorimised vajavad eriväljaõpet ja kogemust ka dermatoloogidelt. Tegemist on efektiivse meditsiinilise protseduuriga, mitte iluhooldusega.

Sügavate aknearmide korral ühendatakse omavahel nii naha keemiline koorimine kui ka naha mehaaniline lihvimine. Dermamed kliinikus viib intensiivset TCA keemilist koorimist läbi nahaarst. Protseduuri teostatakse ainetega, mis kõik on mõeldud kasutamiseks professionaalses meditsiinilises praktikas, mis tagavad protseduuri individuaalse sobivuse, turvalisuse ja efektiivsuse.