Ilusüstide komplikatsioonid

Täitesüstide professionaalne kasutamine nõuab esteetilist silma, põhjalikku anatoomia tundmist ja head tehnikat. Ebapuhaste ja halva kvaliteediga preparaatide kasutamisega võib kaasneda võõrkeha reaktsioon - granuloomide teke. Mittesteriilne protseduur võib põhjustada bakteriaalseid ja seeninfektsioone.

Peamised täitesüstide oskamatu kasutamise tulemused on ebaloomulik, ebaproportsionaalne või mügarlik tulemus. Liigse täitematerjali kasutamine tekitab pundunud, liikumatu ja turses tulemuse. Hüaluroonhappe geelide puhul on neid probleeme võimalik siiski hiljem korrigeerida.

Mittehüaluroonhapet sisaldavad täitesüstid võivad põhjustada raskelt ravitavaid võõrkehareaktsioone ega sobi kasutamiseks kõikides nahapiirkondades. Probleemide tekkel pole neid võimalik ilma kirurgilise sekkumiseta eemaldada.

Botuliin on retseptiravim, mille turvaline kasutamine ja loomuliku tulemuse saavutamine vajavad head väljaõpet. Botuliinitoksiini preparaatide oskamatu kasutamise peamine tulemus on ebaloomulik ja liikumatu välimus. Botuliinitoksiin võib põhjustada otsmiku ja silmalaugude allalangemist. Kaela piirkonna oskamatu raviga võivad kaasneda neelamishäired. Botuliinitoksiini mõju kestab tavaliselt 3-6 kuud. Tähtis on kasutada ametlikke, registreeritud preparaate, mille puhtus, toime ja turvalisus on kontrollitud.

Õnneks on paljud ülalloetletud probleemid vähemalt osaliselt korrigeeritavad. Hüaluroonhappe preparaate on võimalik lahustada ensüümiga ja botuliinitoksiini mõju vähendada teatud protseduuridega.

Meie kliinik pakub kõiki neid teenuseid mujal tehtud protseduuride korrigeerimiseks. Raviplaan koostatakse dermatoloogi vastuvõtul. Võtke meiega julgesti ühendust ja proovime võimalikult kiiresti probleemile lahenduse leida. Hüaluroonhappe mõju võib jätkuda 1-2 aastat, mis on ootamiseks pikk aeg.