Nahamuutuste ja nahakasvajate ravi

Nahakasvajaid on väga erinevaid ja täpne diagnoos vajab dermatoloogi vastuvõttu. Nahakasvajate õige diagnoos võimaldab valida õige ravimeetodi. Paljud healoomulised nahamuutused on võimalik eemaldada ilma armita kas laseriga, kirurgiliselt või keemiliselt.

Nahavähi kahtlusel tuleb alati teha muutusest võetud koetüki uuring.

Pigmenti sisaldavad sünnimärgid tuleb reeglina eemaldada lõikuse abil ning saata koetüki uuringule. Erijuhtudel võib nahavähi eelastmete või pindmise nahavähi raviks kasutada lisaks kirurgilisele lõikusele külmutamist (krüoteraapia) või fotodünaamilist ravi. Kaasaegsed mittekirurgilised ravivõimalused on eriti tähtsad näo piirkonnas, kus kirurgiline lõikus võib olla tehniliselt väga keerukas ja arm põhjustab probleeme.

Laialdaste päiksekahjustuse tagajärjel tekkinud nahavähi eelastmete (aktiinsete keratooside) raviks on lisaks krüoteraapiale (külmutamisele) võimalik kasutada fotodünaamilist ravi. Fotodünaamilise ravi eeliseks on võimalus ravida efektiivselt laiu piirkondi, näiteks kogu pealage ja nägu. Fotodünaamiline ravi annab suurepärase kosmeetilise tulemuse, kuna nahk paraneb ilma armistumata.

Dermamedi kliinikus tehakse kõiki neid raviprotseduure. Melanoomi ja muude raskemalt diagnoositavate muutuste kahtlusel  on meil võimalus tellida koetüki uuring Helsingist nahavähi diagnostika eriväljaõppe saanud histopatoloogia arstidelt.